Written by 5:05 pm Odzyskanie ex, Związki i relacje

Kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu?

Kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu?
4.8
(58)

Rozstanie najczęściej wiąże się ze smutkiem i żalem, którego ciężar czasami często znieść. Rzadko kiedy rozstajemy się w pełnej zgodzie, a obie strony rozstania są zadowolone z takiego stanu rzeczy. Nierzadko jest tak, że jedna osoba mówi „odchodzę”, a druga wpada w obsesję na jej punkcie. Scenariusze bywają również przykre – a to jedna strona zdradziła, zawiodła a to druga nie potrafi określić, co czuje. Dramaty dnia codziennego jednak miewają szansę na powrót po rozstaniu – jak powszechnie wiadomo często ludzie do siebie wracają, prawda? Błysnęła Ci w oczach nadzieja? Sprawdź, kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu!

Powrót po rozstaniu – czy jest możliwy?

Czy można wrócić z byłym do siebie? Czy ex może kiedykolwiek wrócić? Często w życiu bywa tak, że byłe pary wracają do siebie. Ty i Twój były macie spore szanse na powrót do siebie, ponieważ około połowa wszystkich rozdzielonych par w końcu się godzi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twój były może się z tobą skontaktować w pewnym momencie, jeśli nie z zamiarem powrotu do siebie, to przynajmniej po to, aby zobaczyć, jak wygląda twoje życie. Nie porzucaj nadziei i nie wierz w to, że nic nie zadziała!

Zrób co możesz, aby na razie wyrzucić aktualny ból z głowy i skupić się na sobie.
Chociaż pogodzenie się z ex jest wykonalne, musisz zaakceptować aktualny stan jaki jest w danym momencie. Nie możesz zmusić kogoś, aby chciał być z powrotem razem, nawet jeśli to jest to, czego pragniesz w tej chwili najbardziej.
Z tego powodu, w tym czasie, samodoskonalenie jest twoim największym celem. Jest to np. spędzanie czasu na wykonywaniu czynności, które lubisz, spędzanie czasu z bliskimi i myślenie o rzeczach innych niż twój rozpad. Tylko to pomoże ci ruszyć dalej.

Jak długo należy czekać przed skontaktowaniem się ze swoim byłym?

Ludzie, którzy tęsknią za swoimi byłymi, powinni poczekać, aż gniewne reakcje uspokoją się. Kiedy uczucia związane z chęcią powrotu do siebie, bolesną stratą, tęsknotą za drugą osobą, zmysłowymi uczuciami, itp. są wciąż silne, jest bardziej prawdopodobne, że nawiązanie kontaktu z drugą osobą stanie się trudne. Zbyt szybkie wyciągnięcie ręki może spowodować dalsze problemy. W tym wczesnym okresie po rozstaniu, nawiązanie kontaktu może prowadzić do komplikacji i konfliktów.

Sprawdź wpis: Kryzys w związku – jak go pokonać?

To zależy od okoliczności, ale wyczekanie idealnego momentu musi nastąpić, jeśli chcesz wrócić do siebie. To naprawdę zależy od tego, dlaczego rozpad w związku nastąpił. Jeśli problem jest poważniejszy; będziesz potrzebowała tego czasu, aby zebrać swoje myśli i uspokoić emocje. Przywiązanie, lęk i samotność są częstymi przyczynami pochopnych decyzji.

Czy jest szansa na powrót po rozstaniu?

Świadomość, że ty i twój ex będziecie musieli włożyć dodatkową pracę i spróbować nowych rzeczy, jeśli zdecydujecie się dać swojemu związkowi kolejny strzał, jest ważna. Oto osiem rzeczy do zrobienia, aby utrzymać silny związek.

1. Rozpoznaj ból, którego doświadczyłaś w przeszłości

Kluczowe jest, aby być w stanie omówić przeszłość, bez względu na to, jak bolesne może być, podczas pogodzenia.

Kuszące jest, aby po prostu o tym zapomnieć, wyrzucić to z głowy i iść dalej. Jeśli ten etap zostanie pominięty może to spowodować, że stare rany odrodzą się w związku.

Zabliźnienie starych ran i szczery dialog na ich temat może wzmocnić związek i ułatwić rozmowę i rozwiązanie spornych kwestii.

2. Weź pod uwagę uczucia i myśli swojego partnera.

Kluczowe jest nadanie opinii każdej osoby równej wagi w partnerstwie, zwłaszcza po rozstaniu. Wiąże się to z porzuceniem myśli, że istnieje jeden poprawny punkt widzenia.

Wpis, który może Cię zainteresować: Jak się odkochać?

Zapewni to bezpieczne środowisko, w którym obie strony będą mogły otwarcie i konstruktywnie komunikować swoje uczucia. Zawsze pamiętaj o tym, jak ważne jest bycie uważnym słuchaczem, aby w pełni zrozumieć perspektywę swojego towarzysza.

3. Podziel się lekcjami, które wyniosłeś z rozstania

Podczas gdy rozstania są bolesne, mogą służyć również jako doświadczenie edukacyjne, które pozwala przejść dalej i porozmawiać o tym, czego się nauczyłeś i jak możesz poprawić to w przyszłości.

Są to pewne rzeczy, o których warto pomyśleć:

 • Powiedz, jak w twoim odczuciu wpłynęło na ciebie rozstanie.
 • Wyjaśnij, co poszło źle w związku, za co byłeś odpowiedzialny.
 • Jakie nowe podejścia zastosujesz do tych kwestii teraz?
 • Czy musisz przyjąć za coś odpowiedzialność?
 • Rozważ sposoby, aby następnym razem postąpić lepiej.

Ważn, by zastanowić się, jak można zrobić to lepiej za drugim razem. Aby zapewnić udane pojednanie i trwały, satysfakcjonujący związek, oboje będziecie musieli podjąć świadome wysiłki, aby zmienić destrukcyjne nawyki.

Aby przytoczyć kilka sugestii będzie to:

 1. Jakie poprawki wprowadzisz w sposobie mówienia i interakcji z innymi?
 2. Jakie kroki podejmiesz, aby poprawić jakość swojej komunikacji?
 3. Jak zamierzacie uniknąć ulegania starym rutynom?
 4. Jak jeszcze możecie sobie nawzajem pomóc?
 5. W jakim stopniu planujecie zwiększyć bezpieczeństwo waszego związku?

4. Zainteresuj się swoimi i partnera uczuciami.

Poświęcenie trochę czasu na introspekcję jest niezbędne. Warto zwracać uwagę na swój stan wewnętrzny, co może obejmować stawianie czoła niewygodnym uczuciom.

Do tego rodzaju introspekcji wymagany jest świadomy wysiłek. Eksperymentuj z poświęceniem trochę cichego czasu samemu, np. siedząc lub spacerując. Aby to zrobić, weź kilka głębokich oddechów, uspokój swój umysł i zwróć uwagę na to, co odkryjesz.

Ponadto, powinnaś znać swojego partnera tak dobrze, jak znasz siebie. W pewnym sensie jest to tak samo ważne, aby nauczyć się być świadomym innych, jak poznać siebie. To powszechne, że ludzie widzą świat przez wyraźnie unikalne perspektywy. W zdrowym związku każda osoba odnosi korzyści z poznawania świata oczami współmałżonka.

Można to osiągnąć w dwóch etapach:

 • Aby pokazać, że ci zależy i chcesz dowiedzieć się więcej o perspektywie partnera na wasz związek, warto zadać mu kilka pytań dotyczących jego uczuć.
 • Najlepszym sposobem na uniknięcie nieporozumień jest najpierw uważne wysłuchanie ich odpowiedzi, a dopiero potem zapisanie podsumowania, które dokładnie odzwierciedla to, czego się dowiedziałeś.

Jest to skuteczny sposób na wzmocnienie więzi z partnerem, ponieważ pozwala każdemu z was poczuć się wysłuchanym i zrozumianym.

Wpis, który może Cię zainteresować: Co zrobić żeby dziewczyna zatęskniła?

Nadzieja na powrót po rozstaniu

5. Wkładaj wysiłek w budowanie relacji.

Może być wyzwaniem, aby umieścić spędzanie czasu ze swoim partnerem na pierwszym miejscu w szybko zmieniającym się i gorączkowym świecie.

Robienie czegoś dla siebie nawzajem to prosta koncepcja, ale trudna praktyka. Spędzanie czasu razem wymaga pracy. Czas spędzony razem jest kluczowy w każdym związku, ale jest bardziej kluczowy po rozstaniu i podczas procesu naprawiania relacji.

Pamiętajcie, że najważniejsza jest nie ilość, ale jakość waszego wspólnego czasu. Szczęście w związku można przewidzieć w dużej mierze przez jakość czasu spędzanego razem, według badania przeprowadzonego w 2023 roku. To pokazuje, że nie wystarczy po prostu spędzać ze sobą czas; trzeba to robić z rozmysłem.

jak odzyskać ukochanego ebook okladka


JAK ODZYSKAĆ UKOCHANEGO?

Nie trać nadziei na miłość!
Krok po kroku odkryj skuteczne strategie, które pomogą Ci rozpalić związek na nowo. Poznaj sprawdzone techniki i triki, by odzyskać związek.

Rating: 5 out of 5.

POBIERZ E-BOOK!

POSTAW NA DOŚWIADCZENIE I SPRAWDZONE METODY!

Kiedy nie warto decydować się na powrót do ex?

Ludzie, którzy chcą ożywić stary związek, muszą dokładnie rozważyć, czy jest to na pewno dobry pomysł. Romantyczny partner, który cię opuścił, może pozostać dokładnie tą samą osobą. Poznaj cztery powody, dla których ponowne połączenie w parę może być złym pomysłem.

Pary rozdzielają się zawsze z jakiegoś powodu. Niektórzy często mylą tęsknotę za kimś z chęcią ponownego połączenia. Warto pamiętać, że nie zawsze warto wracać do ex, nawet kiedy jest szansa na powrót po rozstaniu. Istnieją cztery znaki ostrzegawcze, które sugerują, że ponowne rozpalenie związku nie jest dobrym pomysłem.

1. Utrata i naruszenie zaufania

Powiedzmy, że wybaczyłaś swojemu byłemu, że cię zdradzał. Kiedy ktoś wybacza, jest w stanie odłożyć przeszłość i iść dalej. Jednak twój związek z byłym pogorszył się, ponieważ postanowiłaś już nigdy nie ufać sobie nawzajem ponownie.

Prawdziwa intymność w związku wymaga fundamentu zaufania, który można odbudować, jeśli para zdecyduje się na to. Warto natomiast pamiętać o tym, że nie każdy zasługuje na taką szansę, gdyż nie będzie jej w stanie odpowiednio wykorzystać.

2. Problemy z komunikacją

Komunikacja sprzyja połączeniu i dobrej relacji. Jeśli twój były partner zamiatał rzeczy pod dywan i unikał konfrontacji, lub krzyczał i stał się agresywny na ciebie, zdaj sobie sprawę, że zasługujesz na osobę, która jest zainteresowana tobą i jest pełna szacunku w komunikacji z tobą.

Każdy związek ma nieporozumienia, lecz destruktywna walka w negatywny sposób może skończyć się zniszczeniem relacji. Bycie w dobrym kontakcie ze sobą w zakresie nie tylko najprostszych, logistycznych kwestii, ale także w ważniejszych sprawach jest korzystne jako zdrowy związek.

W przypadku, gdy ty i twój były partner nie byliście w stanie się porozumieć, te kwestie mogą wpłynąć na późniejszy związek.

Kiedy nie warto decydować się na powrót do ex?

3. Pomieszanie między miłością a pożądaniem

Jeśli masz problemy z odróżnieniem pożądania od miłości, zapytaj siebie, czy najlepsze rzeczy, które pamiętasz obejmowały niezwykłe spotkania seksualne. Istnieje spora granica między pożądaniem a głęboką emocjonalną więzią, która jest w sercu.

Jednak podczas intymnego seksu oprócz fizycznej gratyfikacji powstaje silna więź emocjonalna.

Zdefiniowanie miłości jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Kochać to czuć silną więź emocjonalną z drugą osobą, w którą inwestuje się troskę, oddanie i głębokie emocje.

Dowody z ostatnich, szeroko zakrojonych, międzykulturowych badań obejmujących aż 25 krajów pokazują, że intymność, pasja i zaangażowanie to trzy cechy definiujące udane związki romantyczne.

Chociaż badania psychologiczne pokazują, że te elementy są niezbędne dla zdrowego związku miłosnego, nie zawsze są one obecne w tym samym czasie lub w tym samym stopniu.

4. Niewystarczająca ilość przyjaźni

Przyjaźń jest podstawą zdrowego związku. Większość par w prawdziwym życiu zaczyna się jako przyjaciele, w przeciwieństwie do popularnego przekonania i przedstawień miłości w mediach. Być może nadal zastanawiasz się jak wrócić do ex, to warto przeczytać artykuł do końca.

Zaufany przyjaciel zaakceptuje osobę, jaką jesteś. Przyjaciele uwielbiają być razem, a także potrafią zapewnić lojalność i wsparcie.

Badania opublikowane w Social Psychological and Personality Science obejmujące cztery różne badania dotyczące inicjacji związku wykazały, że prawie jedna trzecia osób została po raz pierwszy wprowadzona do romantycznych związków jako długoterminowe przyjaźnie. Możliwe, że nie czujesz już żadnej skłonności do ponownego połączenia się ze swoim byłym. Być może właśnie doświadczasz skutków izolacji.

Znaki ostrzegawcze w związku

Możliwe, że nigdy nie dowiedziałaś się, co trzeba zrobić, aby zauważyć toksyczny związek. Bycie z kimś, kto nie traktuje cię właściwie, może wydawać się znajome tym, którzy doświadczyli przemocy domowej lub dorastali w rodzinach dysfunkcyjnych.

Nadużywający partner może wykazywać zachowania takie jak gaslighting, prześladowanie, zastraszanie, lekceważenie przestrzeni osobistej, a nawet uwłaczające komentarze na temat poprzednich związków.

Możliwe, że nie czujesz już żadnej skłonności do ponownego połączenia się ze swoim byłym. Być może właśnie doświadczasz skutków izolacji. Pamiętaj, że możesz znaleźć motywację nawet po doświadczeniu druzgocącej straty. Bądź dla siebie miła, przypomnij sobie rzeczy, które przynoszą ci radość, ponownie oddaj się swoim zainteresowaniom i wyobraź sobie świetlaną przyszłość.Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 58

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Last modified: 23 maja, 2023
Close Search Window
Close