Written by 3:53 pm Związki i relacje, Psychologia 3 komentarze

Zdrada żony – jak żyć po zdradzie? Czy wybaczyć zdradę?

zdrada żony
4.8
(92)

Jeśli czytasz ten artykuł prawdopodobnie zostałeś ofiarą swojej żony, która zaczęła cię zdradzać lub przypuszczasz, że ona to robi. Zastanawiasz się co możesz zrobić w przypadku zdradzania twej osoby, lub chciałbyś pomóc komuś, kto nie może wyjść z zdradzanego związku, w którym utknął. Jesteś we właściwym miejscu, w którym rozwiniemy temat zdrady.

Zdrada to bardzo poważna sytuacja, która powoduje ogromny kryzys w związku. Często jest powodem skreślenia małżeństwa i rozejścia się pary. Mimo wszystko istnieje szansa na odbudowę małżeństwa po zdradzie twojej żony lub twojej. Najważniejsze jest jednak, aby zrozumieć skalę problemu jaki powstał, oraz zacząć prace nad zbudowaniem solidnego fundamentu dla waszego związku.

zdrada zony

Przyczyny zdrady przez partnerkę

W przypadku kiedy dochodzi do zdrady w małżeństwie jest to tak na prawdę finał kryzysu, który miał początek znacznie wcześniej. Do zdrady dochodzi najczęściej w momencie, kiedy w związku dzieję się coś niedobrego i jest to przeoczane przez partnera. Mogą to być problemy związane z satysfakcją seksualną, brakiem bliskości, zainteresowania, czy monotonią związku.

Czasem bywa tak, że nie zauważamy prostych znaków od naszej partnerki, że coś jest nie tak. Lekceważymy potrzeby drugiej osoby, skupiając się na swojej osobie traktując ją jak własność. Nie potrafimy się starać o własną kobietę, nie potrafimy zbudować romantycznego nastroju czy wykonać prostego gestu, który uszczęśliwił by kobietę. Zapominamy, że o związek trzeba pielęgnować, dbać o każde uczucie oraz troszczyć się o naszą partnerkę. Partnerka, która dokonała zdrady z pewnością komunikowała Ci, że od dawna nie czuje się komfortowo w związku. Przeoczałeś te sygnały, które ona wysyłała. Zdrada to uczucie, które wstrząśnie tobą tak mocno, że przejrzysz na oczy, co zadziało się w waszym małżeństwie.

Zdrada żony

Kiedy myślimy o zdradzie własnej żony, najczęściej pojawia nam się obraz przed oczami, w którym widzimy jej udział. Konsekwencje dla związku są przykre i bolesne, ponieważ ciężko odbudować to na co pracowało się przez wiele lat. Z informacją o zdradzie trudno jest się pogodzić, zwłaszcza że informacja o niej zazwyczaj pojawia się znienacka.

Kiedy myślimy o małżeństwie, nikt nie myśli o tym, że będzie zdradzany w jakikolwiek sposób. Jednak w dobie ciągłej pracy, monotonii, stresu czy innych sytuacji dochodzi do momentu, w którym zaniedbujemy nasze małżeństwo. Nie chcemy lub nie mamy ochoty pielęgnować uczucia, jakie nas połączyło z drugą osobą. W ten sposób szybko wynikają nieporozumienia i problemy w związku, które przeistaczają się w zagorzałe kłótnie o byle powód. Prowadzą one do kryzysu w związku małżeńskim w skutek czego para oddala się od siebie, a do tego już prosta droga do takich nieprzyjemności jak zdrada. Powodów do zdrady może być wiele, lecz ważne by zrozumieć choć część z nich.

Objawy zdrady żony

zdrada żony i rozwód

W momencie, w którym w związku małżeńskim pojawiają się konflikty a para oddala się od siebie, mąż może zacząć podejrzewać żonę o zdradę. Czy da się rozpoznać zdradę w związku? Oczywiście, że można wykryć moment, w którym żona zaczyna zdradzać partnera. Istnieją czynniki, które powinny zaniepokoić partnera w momencie ich wykrycia. Są uniwersalne znaki, które mogą świadczyć o tym, że właśnie jesteś zdradzany i powinieneś to wziąć pod uwagę. Choć pewne zachowania mogą świadczyć o dopuszczanej się zdradzie, niekoniecznie muszą ją oznaczać. Dlatego ważne jest, aby najpierw szczerze porozmawiać zanim zacznie się oskarżać własną partnerkę, gdyż spowoduje to jeszcze większy konflikt w związku. Istnieją jednak pewne zachowania żony po zdradzie, dzięki którym być może zorientujesz się odpowiednio wcześnie.

1. Zmiana stosunku do Twojej osoby

Zauważyłeś zmianę zachowania w stosunku do twojej osoby? Twoja partnerka przestała starać się o wasz związek, nie interesują ją twoje sprawy, co robisz, z kim wychodzisz? To może być pierwsza oznaka, iż coś jest nie tak. W szczególności niepokój powinna wzbudzić nadmierna oziębłość w twoim kierunku.

Twoja partnerka przestała mówić, że cię kocha i że jej na tobie zależy? Przestała zwracać uwagę na twój wygląd i nie potrafi powiedzieć ci czegoś miłego? Są to pierwsze objawy, które powinny ci dać znak, że coś jest nie tak.

2. Podejrzliwa prywatność i tajemnice

Jeżeli w pewnym momencie zauważyłeś, że twoja żona ustawiła hasło na komórkę lub komputer, może to być oznaką, że coś ukrywa. Do myślenia powinny dać ci również takie znaki jak: regularne czyszczenie połączeń i usuwanie SMS-ów, wychodzenie do innego pomieszczenia w celu odbycia rozmowy telefonicznej czy nie oddalanie się od swojego telefonu nawet na chwilę. Po za tym drażnić ją będzie, gdy będziesz chciał dotknąć jej smartfon lub spojrzeć w monitor co w tym momencie wykonuje. Będzie ona chciała za wszelką cenę ukryć przed tobą co robi i jakie ma zamiary.

zdrada zony zachowanie

3. Nadmierne dbanie o wygląd

Twoja partnerka nagle, w pewnym momencie zaczęła dbać o siebie na każdym możliwym kroku? Warto zastanowić się czy nie jest to jednym z objawów zdrady. Każdy dba o swój wygląd zewnętrzny i jest to zupełnie normalne. Niepokojące może okazać się, gdy nagle partnerka zaczyna nadmiernie przesiadywać w lustrze, chodzić do fryzjera, zmieniać ciągle ubiór czy dbać o sylwetkę w postaci aktywności fizycznej. Te oznaki mogą sugerować, że coś niepokojącego dzieje się w waszym związku.

4. Unikanie fizycznej bliskości

Powodem do obaw może być brak lub ograniczenie do minimum kontaktów seksualnych. Ciągle słyszysz wymówki: „boli mnie głowa”, „jestem zmęczona”, „nie teraz” itd.? Może to oznaczać najgorsze. Brak ochoty na wspólny seks może mieć wiele powodów i nie wszystkie muszą oznaczać zdradę bliskiej osoby. Ważne byś przeanalizował wszystkie te znaki i zdecydował czy porozmawiać o tym, aby wiedzieć na czym stoisz.

5. Brak czasu dla Ciebie

Twoja żona przestała poświęcać czas dla waszego związku? Nagły brak czasu, nowe zajęcia, nowe zainteresowania czy dodatkowe nadgodziny w pracy? To znak do niepokoju. Jeżeli Twoja partnerka przestała poświęcać wam wspólny czas. Może to oznaczać, że spędza go z kimś innym. Powodem, który trzeba przeanalizować może być nagła zmiana zachowania żony. W momencie, gdy nagle otacza ją ogrom spraw do załatwienia w związku z pracą, koleżankami czy karierą zawodową powinna zapalić ci się lampka ostrzegawcza. W szczególności, kiedy ona nie wraca do domu na noc, ciągle się spóźnia i zmienia plany.

6. Narastający konflikt

Jeżeli zaobserwowałeś u swojej partnerki narastającą frustrację, nerwowość czy drażliwość na każde twoje słowo to znak ostrzegawczy. Konflikty, nieporozumienia czy kłótnie zdarzają się w każdym związku. Naturalnym jest, iż pary chcą te problemy rozwiązywać, by żyć razem w zgodzie. Problem narasta w momencie, w którym partnerka nie robi nic z tym, by zaradzić tym problemom. Kiedy nie zależy jej na rozwiązywaniu sporów między wami to znak, że w związku dzieję się coś niedobrego.

Zdrada to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów (tuż obok niedopasowania charakterów) w Polsce. Trudno oswoić się z faktem, iż nasza najbliższa osoba dopuściła się tego czynu z kimś innym. Ciężko też jest wybaczyć ze względu na to, że człowiek dowiaduje się o tym zupełnie przypadkiem.

Powyższe znaki, wcale nie muszą oznaczać, że partnerka zdradza. Wstrzymaj się od oskarżania o zdradę małżeńską do momentu, w którym będziesz w stu procentach pewnych popełnianych przez nią czynów. Jeżeli okaże się, że twoje przypuszczenia były bezpodstawne, może okazać się, że oskarży cię o brak zaufania przez co ucierpi wasz związek.

Jak zapobiegać zdradzie w związku?

Jak unikać zdradą w związku małżeńskim? Co robić, aby nie dochodziło do takich sytuacji? Związek małżeński to relacja, którą trzeba stale pielęgnować po to, by mogła się rozwijać. Przede wszystkim taka pielęgnacja powinna wynikać z inicjatywy obu stron. Zdrada nie jest czymś na co nie mamy żadnego wpływu i nie możemy jej zapobiec. Nie pojawia się ona znienacka, gdyż często jest to zjawisko ciągu zdarzeń, które miały miejsce.

Istnieją pewne uniwersalne sposoby, dzięki którym w pewnym stopniu będziemy mogli uchronić się przed ewentualną zdradą:

 • Wzajemny szacunek, opieka i troska
 • Wspólna pasja i zainteresowania
 • Codzienne docenianie (miłe słowa, gesty)
 • Szczere rozmowy
 • Zbudowanie zaufania i bezpieczeństwa

Dlaczego kobieta zdradza?

Dlaczego kobiety dopuszczają się zdrady? Jaki jest powód zdrady przez kobiety? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania, ponieważ każdy przypadek jest inny. Są jednak powody, przez które najczęściej dochodzi do zdrady przez partnerkę:

 • Monotonia w trwającym związku
 • Czują się niedoceniane przez partnera
 • Chcą się w ten sposób dowartościować
 • Brak zaspokojenia seksualnych potrzeb
 • Chęć przeżycia przygody
 • Zauroczenie w nowym mężczyźnie

Podsumowanie: zdrada żony

Kiedy doszło między wami do zdrady uczuć nie uciekaj zbyt pochopnie. Daj szansę zrozumieć co było powodem takiego czynu, być może gdzieś zawiniłeś? Jeżeli nie zrozumiesz w jakim afekcie zostałeś zdradzony, istnieje szansa, że w następnym związku znowu popełnisz te same błędy.

POLECAMY RÓWNIEŻ ➡ Jak odzyskać żonę?

Pisaliśmy już o tym niejednokrotnie, że są pewne schematy, które będziemy powielać, dopóki nie zrozumiemy własnych błędów i słabości. W twoim przypadku bardzo pomocnym może okazać się nasz poradnik, który został napisany na podstawie wieloletniego doświadczenia. Dzięki niemu zrozumiesz istotę problemów jakie leżą ku podstawie związku i jak zbudować solidny związek oparty na solidnych fundamentach.

zdrada zony i co dalej

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 92

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Last modified: 27 października, 2022
Close Search Window
Close