Written by 11:35 am Odzyskanie ex 2 komentarze

Jak wrócić do ex?

jak wrócić do ex
4.9
(53)

Miałeś wspaniały związek, który się zakończył, ale teraz odczuwasz tęsknotę za osobą, którą kochałeś? Po okresie rozłąki nie trać nadziei. To typowe dla par, które chcą na nowo nawiązać kontakt. Zanim podejmiesz próbę ponownego nawiązania kontaktu, zawsze pamiętaj, dlaczego się rozstaliście, ponieważ może to pomóc w ponownym nawiązaniu relacji.

Jeszcze nie jest za późno żeby odzyskać ex, ponieważ wszystkie klocki można poukładać na nowo i naprawić to co zepsute. Jeśli przedwcześnie zakończyłeś swój związek lub zostałeś porzucony i chcesz dokonać zmian, być może uda Ci się odkryć, jak szybko wrócić do siebie i sprawić, by Twój związek wrócił na właściwe tory. Czasami w bardzo prosty sposób popełniamy błędy, których bardzo żałujemy – taka nasza natura. Teraz możesz dowiedzieć się, jak szybko sobie z nimi poradzić, uniknąć typowych pułapek i sprawić, że związek będzie trwał.

Zerwanie jest trudne, ale widząc swoją byłą dziewczynę z kimś innym, jest o wiele bardziej krzywdzące i łamiące serce. Musisz być zarówno cierpliwy, jak i uważny, aby jak najszybciej przywrócić ją do siebie. Jeśli będziesz się wtrącać w jej nowy związek, jej nowy partner może dojść do wniosku, że nie szanujesz jej wolności podejmowania własnych decyzji. Na razie skoncentruj się na rozwiązaniu problemów, które doprowadziły do rozłamu. Nawet jeśli ona odmówi współpracy, ty będziesz szczęśliwszym człowiekiem i lepszym towarzyszem w przyszłych związkach.

MUSISZ SPRAWDZIĆ ➡ Jak odzyskać dziewczynę?

1. Dlaczego doszło do rozstania z ex?

Przyznaj, że to koniec. Wasz związek zakończył się z powodu waszych wspólnych działań. Jeśli chodzi o związki, większość problemów nie pojawia się znikąd. Wszystko wskazuje na to, że nie była to ulica jednokierunkowa, a ponadto istniały oczywiste znaki ostrzegawcze. Zanim spróbujesz odzyskać ex, poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad swoim życiem. Z pewnością chcesz uniknąć marnowania czasu i energii na bezproduktywne działania.

jak wrócić do ex

Według najnowszych badań brak komunikacji jest najczęstszą przyczyną rozpadu związków. Problem ten można rozwiązać, jeśli wasze relacje z partnerem są ogólnie przyjemne – wystarczy ustalić jasne oczekiwania i otwarcie rozmawiać o wszelkich problemach, które mogą się pojawić. Cudzołóstwo i zazdrość, na przykład, są trudniejsze do pokonania, ale można je przezwyciężyć ciężką pracą i chęcią zmiany.

Przyjrzyj się temu, co doprowadziło do rozstania. Pierwszym etapem jest przeanalizowanie długoterminowych czynników, które doprowadziły do rozstania. Należy zastanowić się, czy te same trudności pojawią się ponownie, jeśli spróbujecie się pogodzić, czy też uda się je przezwyciężyć i pójść dalej. Jeśli doszło do rozstania, ważne jest, aby zastanowić się, co było jego przyczyną. [Próba odzyskania ex poprzez obwinianie go za wszystko nie jest dobrym pomysłem!]

2. Ostudź swe emocję

Zinterpretuj to, co czujesz. W czasie żałoby i niepewności związanej z rozstaniem łatwo jest błędnie zrozumieć swoje poczucie samotności i bólu jako dowód na to, że potrzebujesz ex z powrotem w swoim życiu. Prawie każdy, kto był w związku, który zakończył się rozstaniem, doświadcza żalu, niepokoju, poczucia winy, depresji i samotności. Prawdopodobieństwo, że pary małżeńskie lub osoby mieszkające w konkubinacie będą odczuwać te emocje intensywniej po rozstaniu, jest większe niż w przypadku par randkowych, zwłaszcza gdy związek był poważniejszy.

Po rozstaniu ważne jest, aby przeanalizować własne uczucia i zdecydować, czy naprawdę chcesz być ze swoją ex, zanim podejmiesz próbę jej odzyskania. Ponownie nawiązane związki częściej kończą się rozwodem z powodu braku wzajemnego zaufania.

Wykorzystaj w pełni swoją niezależność teraz, gdy jesteś singlem. Zanim skontaktujesz się z ex, poświęć trochę czasu na poznanie siebie. Rozważ podjęcie nowego hobby, ponowne nawiązanie kontaktu ze starymi przyjaciółmi lub doskonalenie posiadanych już umiejętności. Ważne jest, aby skupić się na sobie po rozstaniu, ale jeszcze ważniejsze jest, aby skupić się na sobie, gdy ponownie spotkasz się z swoją ex.

3. Popraw własne samopoczucie

Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, ponieważ rozstania mogą powodować cierpienie emocjonalne, które objawia się fizycznie. Utrzymuj zdrowy styl życia, regularnie ćwicząc, prawidłowo się odżywiając, wysypiając się i unikając nadmiernego spożywania alkoholu.

Weź głęboki oddech. Przed próbą naprawy złamanego serca warto dać sobie i swojej ex trochę przestrzeni. Gdy szok związany z rozstaniem minie, czas pomyśleć o wspólnej przyszłości.
Jeśli chodziliście razem do szkoły lub łączyły Was wspólne więzi, nie musisz jej całkowicie ignorować, ale staraj się nie dzwonić do niej i nie spędzać z nią czasu, abyście oboje mogli dojść do siebie i zebrać myśli.

Co zrobić żeby ex wróciła

4. Zmiana nastawienia

Zacznij od sporządzenia listy wszystkich rzeczy, nad którymi musisz popracować. Aby odbudować relację ze swoją ex, musisz udowodnić, że zrozumiałeś sytuację, w której się razem znaleźliście i nauczyłeś się na błędach. Nawet jeśli nie uda ci się na nowo rozniecić płomienia w twoim związku, niewykluczone, że wprowadzenie zmian we własnym życiu pomoże ci być lepszym partnerem w przyszłości.

Nawet jeśli przyjmiesz odpowiedzialność za rozstanie, nie jesteś całkowicie winny. Nie należy szukać powodów do smutku ani koncentrować się na tym, co można było zrobić lepiej. Należy po prostu skupić się na znalezieniu sposobów na zwiększenie swojego szczęścia.
Można na przykład poświęcać więcej uwagi swojej byłej dziewczynie. Poza pracą, jeśli chcesz dokonać znaczących zmian, być może będziesz musiał zająć się hobby lub zainteresowaniami, które poprawią Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne.

5. Ocena sytuacji

Zanotuj wszelkie zmiany. Lepiej nie podejmować prób pogodzenia się z byłym, jeśli powody rozstania nie uległy zmianie. Trudności związane ze związkami na odległość mogą być zbyt duże dla niektórych osób, dlatego nie próbuj się godzić, jeśli nadal mieszkacie osobno.

Podnieś swoją samoocenę. Wykorzystaj tę szansę, aby zainwestować w swój rozwój osobisty i nauczyć się akceptować siebie jako osobę. Silne poczucie własnej wartości jest niezbędne do nawiązania i utrzymania długotrwałego związku.
Jeśli czujesz się smutny lub zdenerwowany, powinieneś zwrócić się o pomoc do specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego. Terapia może mieć znaczący wpływ na Twoją samoocenę.

Codziennie przypominaj sobie o swoich zaletach i możliwościach. Nawet najdrobniejsze osiągnięcia powinny być doceniane.
Jeśli masz problemy z określeniem własnych zdolności, porozmawiaj z przyjaciółmi i bliskimi. Poproś ich, by powiedzieli, co najbardziej w tobie lubią.
Poświęć trochę czasu, aby docenić to, co masz.
Medytacja może pomóc w zmniejszeniu stresu oraz w osiągnięciu bardziej teraźniejszego stylu życia.

Jak wrócić do ex. bez proszenia i zabiegania o kontakt

Wykaż się umiejętnością dostosowania się do zmieniających się warunków. Wiedza o tym, gdzie popełniłeś błąd, nie wystarczy. Natychmiast zacznij wprowadzać te działania w życie. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz się zaangażować. Możliwe, że pewne poważne problemy mogą okazać się nie do pokonania.

Jeśli byłeś nałogowym palaczem, a Twoja ex tym gardziła, powinieneś przestać to robić ze względu na ten warunek. Refleksja nad rozstaniem może pomóc w określeniu ewentualnych zmian koniecznych do odbudowania partnerstwa. Możesz też być w stanie zaakceptować fakt, że Ty i Twoja ex mieliście powód, aby się rozstać, i że pomimo bólu, było to dla większego dobra.
Pomyśl o tym w ten sposób: „Czy coś wydawało się nie tak? Czy rozstanie było stopniowe, czy nagłe? Czy jest coś, co mogę zrobić, aby nie popełnić tych samych błędów, jeśli kiedyś do siebie wrócimy?”.
Jeśli chodzi o kompatybilność, bądź ze sobą szczery. Jeśli się nad tym zastanowisz, być może przyczyną twojego rozstania były fundamentalne różnice między tobą a twoją ex.

POLECAMY ZOBACZYĆ ➡ Jak odzyskać faceta?

1. Zainicjowanie zgody

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z osobą, którą jesteśmy zainteresowani. To może być trudny i nerwowy krok, ale jest konieczny, jeśli związek ma zostać wskrzeszony. Warto rozważyć wysłanie do ex listu lub wiadomości tekstowej, aby mogła ona przemyśleć wiadomość przed odpowiedzią. Co więcej, pozwoli to na dopracowanie wstępnego oświadczenia, dzięki czemu będziesz mógł starannie dobierać słowa.

Nie trać czasu na kłótnie z ex; zamiast tego oddaj jej inicjatywę. Pierwsza randka to nie jest moment na wyrażanie całego spektrum swoich emocji. [Twoja była powinna być w stanie odpowiedzieć, abyś mógł stwierdzić, czy chce ponownie nawiązać kontakt, czy też nie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na scenariusz.]
Ostatnio dużo o Tobie myślałem i chciałem się z Tobą skontaktować. Co się ostatnio dzieje w Twoim życiu?„.
Mimo że nie rozmawialiśmy od dłuższego czasu, nie da się ukryć, jak bardzo za Tobą tęsknię. Byłoby fantastycznie, gdybyśmy mogli się kiedyś spotkać i porozmawiać. Proszę, podziel się ze mną co myślisz na ten temat„.
Słuchałem radia, kiedy usłyszałem piosenkę, która przypomniała mi o Tobie. Może teraz mnie nie lubisz, ale chciałbym z Tobą porozmawiać. Co o tym sądzisz?„.

2. Nawiązywanie kontaktu z ex

Trzeba nawiązać kontakt z drugą osobą. Zaproś swoją ex na kawę, ulubione jedzenie, czy na grę, którą oboje lubicie lub na zakupy, aby odnowić kontakt. Podejdź do swojej dziewczyny tak, jakbyś rozmawiał z przyjacielem.
Nie wykorzystuj tego jako pretekstu do błagania ex o przebaczenie. Zamiast tego postaraj się ją rozbawić i sprawić, by poczuła się swobodnie.
Jeśli ona poruszy temat waszego związku przy pierwszym spotkaniu, nie poruszaj go więcej. Zanim wykonasz jakiś ruch, poczekaj, aż będziesz miał okazję wyczuć i poznać jej intencję oraz zrobić na niej dobre wrażenie.

Bądź radosny i wesoły, kiedy tylko możesz. Po drodze możesz dawać jej wskazówki, aby wiedział, że nadal jesteś nim zainteresowana. Na przykład możesz powiedzieć: „To przyjemność spędzać z tobą czas. Brakowało mi spędzania czasu z Tobą”.
Nawet jeśli nie będziesz otwarcie wspominać o związku, możesz po cichu przypomnieć jej o dobrych chwilach, które razem przeżyliście. Jeśli ona docenia Twój strój, nie bój się założyć go ponownie. Może uda Ci się nawiązać do wspomnień z bardziej beztroskiego okresu. Jeśli masz okazję spotkać się z nią, zrób to w miejscu, w którym wcześniej mieliście miłe wspomnienia.

3. Zdobądź pewność siebie

Możesz podnieść swoją samoocenę, uczestnicząc w zajęciach i realizując cele, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Odzyskanie ex jest łatwiejsze, jeśli podejdziesz do niej z zaufaniem. Zamiast się płaszczyć i błagać, ona z pewnością zareaguje pozytywnie, jeśli Ty będziesz pewny swoich umiejętności. Poczucie własnej wartości jest korzystne dla ogólnego stanu zdrowia i może pomóc Ci uporać się z końcem związku.

Aktywność fizyczna, na przykład jogging lub jazda na rowerze, może poprawić zarówno samopoczucie fizyczne, jak i psychiczne. Pobicie własnego rekordu w bieganiu lub pokonanie dystansu wzmacnia ego.
Warto rozważyć zaangażowanie się w działania bliskie sercu, aby poznać nowe osoby. Poznawanie nowych osób może także dać Ci świeże spojrzenie na życie.
Powinieneś starać się realizować swoje cele zawodowe w pracy lub szkole, aby podnieść swoją samoocenę.

4. Praca nad problemami

Podejmij wspólny wysiłek, aby poprawić wasz związek. Jeśli Twoja ex zgodzi się na Twój powrót, oboje musicie podjąć wspólny wysiłek, aby w Waszym związku nie pojawiły się ponownie te same problemy, które były przyczyną Waszego poprzedniego rozstania. Należy przeanalizować nieporozumienia, które miały miejsce wcześniej, oraz strategie ich rozwiązywania w przyszłości.

Skończ z niezdrowymi zachowaniami. Nadszedł czas, by ocenić swoje postępowanie i ustalić, co poszło nie tak, co doprowadziło do rozstania. Możesz spróbować być bardziej świadomy zachowań, które przyczyniły się do rozstania z byłym, takich jak nadmierna zazdrość czy kłótnie.

Jeśli próbujesz przełamać niepożądane zachowania, możesz zdecydować się na wizytę u specjalisty w dziedzinie zdrowia psychicznego.
Nie oznacza to, że Twoja osobowość powinna ulec zmianie. Jeśli wasze osobowości nie pasują do siebie, znalezienie nowego partnera, który zaakceptuje was takimi, jakimi jesteście, jest często najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak masz jakieś negatywne nawyki, z którymi chcesz zerwać, zrób to.

5. Udowodnij ile dla Ciebie znaczy

Opisz znaczenie swojej partnerki w swoim życiu. Powinieneś przekazać swojemu byłemu, o ile przyjemniejsze jest Twoje życie, gdy jesteście razem. Opisz swoje uczucia związane z byłą dziewczyną. Unikaj mylących pochlebstw i wyolbrzymiania swoich osiągnięć.
Poinformuj ukochaną osobę o tym, w jaki sposób związek poprawił jakość Twojego życia. Poinformuj o lekcjach, jakie wyniosłeś ze swojego związku i krokach, jakie podjąłeś, aby naprawić swoje błędy.

Umiejętność aktywnego słuchania powinna być wykorzystana do wysłuchania obaw i uczuć Twojej ex. Nawet jeśli jest to dla Ciebie trudne, nie lekceważ tego, co mówi Twój była. Możesz uniknąć oskarżycielskiego lub protekcjonalnego tonu, używając zwrotów „ja” i przeformułowując uczucia byłego na swoje własne potrzeby.
Zamiast zachowywać się agresywnie podczas rozmowy z byłą, słuchaj z otwartym umysłem. Kłótnia to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz. Pamiętaj, że jest to doskonała okazja do rozwoju i awansu.

Wykonaj romantyczny ruch. Miłe gesty to piękne pojęcie. Chcesz, aby Twoja była zobaczyła w Tobie bardziej wrażliwą stronę. Stosując tę metodę, w prosty sposób możesz okazać swoją troskę i zaangażowanie w naprawę sytuacji z drugą osobą. Poświęć trochę czasu na przygotowanie specjalnego obiadu dla ukochanej osoby.
Wyślij list miłosny. Przy pomocy długopisu i kartki papieru wypisz swoje uczucia tak szczerze, jak tylko potrafisz. Listy miłosne pisane ręcznie są bardziej osobiste niż wiadomości tekstowe czy e-maile, ponieważ są pisane ręcznie.

Jak odzyskać ex 80 sztuczek psychologicznych

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 53

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Last modified: 9 listopada, 2023
Close Search Window
Close