Written by 9:52 am Związki i relacje 2 komentarze

Jak się odkochać? Sprawdzone metody

Jak się odkochać
4.8
(80)

Zastanawiasz się jak się odkochać w chłopaku bądź dziewczynie? Chciałbyś przestać kochać kogoś kto przestał kochać Ciebie? Jak przestać kochać kogoś w krótkim czasie?

Miłość to uczucie, które jest zdecydowanie silne, głębokie a niestety czasem również i bolesne. Przez jej wpływ na nas często nie możemy jeść, a nawet spać myśląc o drugiej osobie, która nie opuszcza naszych myśli nawet na minutę.

Zatem jeśli chciałbyś dowiedzieć się:

  • Jak się odkochać
  • Co zrobić, żeby przestać cierpieć z powodu miłości
  • Jak przestać kogoś kochać
  • Co zrobić żeby takie sytuacje nie powtarzały się w przyszłości

To zostań i przeczytaj cały artykuł, który pomoże Ci zrozumieć niektóre sprawy z punktu psychologii.

Wiem jak się teraz czujesz, ponieważ takie sytuacje jak ta, dotykają każdego dnia nie tylko Twojej osoby. Kochasz drugą osobę a ta mimo wszystko nie chce już z Tobą być, i chciałbyś by to nie miało miejsca. Pragniesz zapomnieć o tym co wcześniej was łączyło, tak by nie sprawiało Ci to więcej bólu. Chciałbyś zacząć normalnie funkcjonować, jeść i spać lecz nie potrafisz.

Wiele osób nie jest w stanie utożsamić się z końcem relacji, gdyż emocjonalnie cały czas czuje się związanym ze swoim byłym partnerem, który nas zostawił. Nazwał bym to stanem nieodwzajemnionej miłości, która powoduje erupcję silnych emocji, które potrafią być toksyczne w swoim działaniu dla naszego organizmu. Zdecydowanie powinniśmy jak najszybciej się ich pozbyć, tak by przestać zatruwać nasz organizm i pozbyć się goryczy i rozczarowania.

POLECAMY RÓWNIEŻ ➡ E-BOOK – Jak odzyskać dziewczynę?

Jak się odkochać

Jak się odkochać i zapomnieć?

Niech pocieszy Cię fakt, iż bez względu na to jak mocno kochasz, osobę która Cię zraniła są pewne sposoby, które przyśpieszą proces zapominania i „odkochiwania się”, a to pozwoli Ci zacząć żyć jak wcześniej.

Osoba, która została dotknięta zawodem miłosnym, z pewnością ma spore problemy z odzyskaniem dobrej kondycji psychicznej czy pewności siebie, która jest nam potrzebna w życiu osobistym.

Przyjrzymy się zatem temu, jak odkochać się w dziewczynie, chłopaku, przyjacielu, w ex, w kochanku czy koledze z pracy za pomocą skutecznych kroków popartych doświadczeniem wielu moich klientów.

Przedstawię Ci sprawdzone porady, krok po kroku, które pomogą Ci się odkochać.

1.Musisz to przetrawić

Pierwsze co chciałbym Ci powiedzieć, jest to, że czasem jedynym wyjściem z tak głębokiej opresji jaka Cię dotknęła jest zmierzenie się z nią. Gdy za wszelką cenę chcemy pozbyć się bólu jaki nas otacza potęgujemy to uczucie, które wraca do nas nawet ze zdwojoną siłą.

Zamiast uciekać od cierpienia, które i tak nas nie ominie, powinniśmy dać sobie trochę czasu na odczuwanie pustki, opłakiwanie straty czy przeżywanie bólu jaki zostawił były ex.

Kiedy poświecisz czas na przemyślenia i żałobę będziesz mieć okazję do przetrawienia negatywnych emocji, które w końcu przejdą w stan spoczynku dając Tobie ulgę. Pozwoli Ci to powrócić do normalnych czynności, które jeszcze bardziej pozwolą Ci zapomnieć o ex.

2. Odetnij się od ex

To prawda, że nadzieja umiera ostatnia ale jeśli chcesz odkochać się i nie cierpieć powinieneś zerwać całkowity kontakt ze swoją ex. Konieczne jest, aby złapać fizyczny dystans oraz psychiczny od osoby, którą kochamy.

Ponad to warto usunąć ją ze wszystkich social mediów typu Facebook czy Instagram a nawet skasować numer telefonu. Całkowita abstynencja od rzeczy i miejsc, które przypominają Ci o ex. Dzięki temu szybciej dojdziesz do siebie i ruszysz do przodu, co pozwoli Ci wyeliminować smutek i gniew.

Jak się w kimś odkochać? Psychologia

3. Wyjdź do towarzystwa

Następnym krokiem do wykonania, który może wydawać Ci się niemożliwy jest otwarcie się dla towarzystwa. Uważam, że jest to doskonały sposób na odkochanie się, ponieważ pozwoli Ci to zapomnieć o chłopaku lub dziewczynie.

W trudnych momentach pomogą Ci przyjaciele i podadzą pomocną dłoń, kiedy tylko tego potrzebujesz. Nikt nie wysłucha Cię tak dobrze jak twój najlepszy przyjaciel, dlatego nie broń się przed wyjściem na miasto czy imprezę.

Plusów aktywnego życia towarzyskiego jest mnóstwo, lecz do najważniejszych z nich należy możliwość poznawania nowych osób. Wielu moich klientów poznało swoją nową połówkę pośród swoich znajomych, która pomogła zapomnieć o miłosnym rozczarowaniu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jak zapomnieć o byłej dziewczynie? Sprawdzone Metody

4. Poświęć się hobby i uprawiaj sport

Jeżeli wciąż nie wiesz jak się odkochać, zacznij uprawiać jakieś hobby, które sprawi Ci masę pozytywnych doznań, o których powiem Ci za chwilę. Taka forma aktywności fizycznej pozwoli Ci poprawić wygląd sylwetki i ogólne samopoczucie co wpłynie pozytywnie na Twoją samoocenę.

Wysiłek fizyczny w naturalny sposób uwalnia endorfiny, czyli hormon odpowiedzialny za odczuwanie szczęścia. Po za tym dotlenienie organizmu oraz rozciągnięcie i rozruszanie mięśni pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. To na prawdę pomaga, ponieważ w ten sposób skupiasz się na sobie i zapominasz o nieudanym związku.

5. Nie obwiniaj się

Nie możesz winić siebie za to co się stało! Bardzo często wielu moich klientów zaczyna obwiniać siebie za to, że nie są już ze swoim partnerem. To bardzo duży błąd, ponieważ to nie nasze cechy decydują o powodzeniu związku. Tak na prawdę, by uczucie mogło zaistnieć i być odwzajemnione potrzebna jest „chemia” między dwoma ludźmi. Często na przeszkodzie stoją czynniki, na które nie mamy wpływu i musimy próbować dalej. Pewne jest, że nie da się zatrzymać nikogo na siłę a ja uważam, że nawet nie warto próbować.

Kiedy kochamy kogoś bardzo mocno, dostrzegamy tylko zalety swojej partnerki, ponieważ nie chcemy zauważać wad. Mamy tendencję do robienie ideału z tej osoby, zapominając o tym by spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy. Po za tym w momencie odtrącenia, możemy mieć wrażenie bycia gorszym od swojej wybranki. Postaraj się patrzeć na swoją ex obiektywnie, gdyż tylko taki sposób myślenia pozwoli Ci myśleć racjonalnie.

Jak się odkochać? Sprawdzone metody

6.Doceń siebie i swoje zalety

Po rozstaniach zazwyczaj skupiamy się na własnej osobie, szukamy wad i nie dostrzegamy żadnych zalet. Jest to karygodny błąd, ponieważ każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy i zasługuje na szczęście. Należy skupić się na swoich mocnych stronach i traktować je jako coś wyjątkowego. Jeśli uważasz, że masz zbyt mało zalet, zrób wszystko by zdobyć ich jeszcze więcej np. zacznij ćwiczyć jakiś sport, umów się na kurs językowy itd.

To, że związek nie przetrwał nie oznacza wcale, że życie się skończyło, ponieważ jeszcze wiele do odkrycia przed Tobą i Twoimi emocjami. Zacznij nowy etap planując coś szalonego. Niech to będą np. egzotyczne wakacje, skok ze spadochronu, bungee itp. Może to być również zmiana pracy, miejsca zamieszkania czy remont mieszkania.

7. Zacznij się spotykać

Nie ma lepszego sposoby na to by się odkochać niż znalezienie nowego obiektu westchnień i emocji. Nowa osoba w naszym życiu zmieni nasze dotychczasowe myślenie a wspomnienia pójdą w niepamięć. Oczywiście ten proces nie jest szybki, gdyż wymaga zaangażowania w proces poznawania ludzi, chodzenia na randki itp.

Warto pamiętać, że nie ma nic na siłę, ponieważ im bardziej będziemy chcieli szybko kogoś znaleźć tym gorzej nam to pójdzie. Okres, w którym jest się singlem jest ważny i trzeba przez niego przejść ale uważam, że nie ma nic lepszego nic spotykanie się z innymi osobami. Tylko tak wypełnisz pustkę i zranione serce przez Twoją byłą partnerkę. To jest najważniejszy krok do odkochania się.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jak poderwać dziewczynę? – Sprawdzone Metody

Jak się odkochać? Sprawdzone metody

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 80

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Last modified: 27 października, 2022
Close Search Window
Close