Przerwa w związku – czy pomoże naprawić relację?

4.8
(91)

Po co stosowana jest przerwa w związku? Czy ma sens stosowanie przerwy w związku? Czy przerwa w związku będzie dobra dla naszej relacji?

W tym artykule przedstawimy fakty na temat związany z przerwą w związku, czyli sytuacją, w które jedno z partnerów, chciałoby zrobić przerwy w trwającym cały czas związku. Zazwyczaj takie sytuacje mają miejsce, kiedy stale dochodzi do spięć, konfliktów i napięć miedzy dwiema osobami.

Przerwa w związku wcale nie musi oznaczać zakończenia relacji. Czasem pozwala uspokoić nerwową sytuację, zażegnać konflikt i spojrzeć na wszystko z chłodnej perspektywy. Czasem przerwa w związku jest podyktowana chęcią rozstania się – kiedy nie mamy odwagi powiedzieć wprost o chęci zakończeniu związku. Wynika to z różnych obaw takich jak: poczucie winy wobec drugiej osoby.

Ile trwa przerwa w związku

Po co przerwa w związku? Taka przerwa jest po to, aby przekonać się jak to jest być samemu bez tej drugiej osoby. Jest to okazja, aby sprawdzić czy życie w pojedynkę bez dotychczasowego partnera jest lepsze czy gorsze. Celem takiej przerwy jest czasowe odseparowanie się od partnera. W wielu wypadkach przerwa w związku okazuje się pozytywnym zjawiskiem, które umacnia dotychczasowe relacje dwóch osób. Warto poddać się przerwie w związku, kiedy obydwoje czujecie, że chcecie być nadal ze sobą, ale coś sprawia, że trudno wam ze sobą wytrzymać. To znak, że wam na sobie zależy i nie warto rezygnować z relacji.

Przerwa w związku – Kiedy warto zastosować?

Do najczęściej spotykanych decyzji o zastosowaniu przerwy w związku należą:

  • Konflikty i kłótnie w związku od dłuższego czasu
  • Rutyna w związku
  • Utrata zaufania u jednej z osób
  • Potrzeba przemyślenia pewnych kwestii, w pojedynkę.

Konflikty i kłótnie pojawiają się w każdym związku, czy tego chcemy czy nie. Często jest tak, że te spore nasilają się z każdym dniem co raz bardziej i nie mają końca, stąd decyzje o przerwie w związku. Relacje interpersonalne dają możliwość wsparcia, przyjaźni ale są często powodem nieporozumień w wielu dziedzinach życia. Dzieję się tak, ponieważ mają ze sobą do czynienia różne osobowości i różne poglądy, które nie zawsze się zgadzają. Kiedy ze związku wyparowuje poczucie zakochania i romantycznych początków, z czasem pojawia się rutyna i szara rzeczywistość, która jest powodem rodzinnych konfliktów.

POLECAMY RÓWNIEŻ ➡ Jak odzyskać dziewczynę?

Powrót po przerwie w związku

Kiedy dziewczyna chce przerwy

Co robić, gdy dziewczyna chce przerwy? Dlaczego dziewczyna chce przerwy w związku? Jak się zachowywać, gdy ona chce przerwy?

Zazwyczaj kobiety decydują się na przerwę w związku w momencie, w którym przychodzą problemy, z którymi nie potrafią sobie one poradzić. Do takich powodów możemy zaliczyć np. zdradę, która jest bardzo bolesnym i traumatycznym przeżyciem. Dziewczyna, która chce przerwy robi to po to, aby dać sobie czasu na przemyślenie danego problemu, analizę i ewentualne przebaczenie swojemu partnerowi. W związku ważne jest, aby o wszelkich problemach mówić sobie nawzajem i nie ukrywać nic, ponieważ nie doprowadzi to do niczego dobrego – w związku potrzebna jest rozmowa. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Powinieneś się zgodzić i dać ostudzić jej emocje. Gdy negatywne myśli opadną a żal i rozgoryczenie pójdzie w niepamięć, łatwiej będzie wam ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia. Taki czas należy wykorzystać przede wszystkim na przemyślenia oraz zaplanować zmiany w swoim życiu, które przyczynią się do polepszenia jakości waszego związku.

Bywa tak, że dziewczyny decydują się na przerwę w związku, w momencie nawiązania relacji z inną osobą, ale nie jest ona całkowicie zdecydowana, czy Cię z tego powodu zostawić. Taka przerwa w związku zastosowana jest asekuracyjnie – po to, aby w razie, gdy jej nie wyjdzie z nowym partnerem, mieć do kogo wrócić. Jest to niemoralne i nieprzyzwoite, nie powinieneś godzić się na taką propozycję i być tym 'zapasowym’. W tym momencie, lepiej byłoby powiedzieć jej, żeby odeszła tam, gdzie podpowiada jej serce, a Ty nie będziesz na nią czekał, gdyż nie chcesz pocieszeniem.

Jeśli masz obawy przed tym, czy przerwa w związku nie jest pretekstem do rozstania się, zachęcam Cię do pobrania mojego e-booka „Jak odzyskać dziewczynę”, – w którym dowiesz się więcej na temat swojego związku oraz odnajdziesz strategię, dzięki którym ona nie odejdzie.

okładka-ebook

JAK ODZYSKAĆ DZIEWCZYNĘ?

Nie trać nadziei na miłość! Odkryj skuteczne strategie, które pomogą Ci ją odzyskać. Poznaj sprawdzone techniki i triki, by odzyskać związek.

Rating: 5 out of 5.

POBIERZ E-BOOK!

POSTAW NA DOŚWIADCZENIE I SPRAWDZONE METODY!

Kiedy chłopak chce przerwy

Dlaczego Twój chłopak chce przerwy? Zazwyczaj problemem, przez który chłopak chce przerwy w związku są ciągłe kłótnie, pretensje i napięcia emocjonalne. Mężczyzna nie wytrzymuje presji, ciągłych problemów i potrzebuje chwili wytchnienia i spokoju, stąd decyzje o przerwie w związku. Czasem bywa tak, że powodem, przez który chłopak chce przerwy jest traumatyczne przeżycie np. śmierć bliskiej osoby. Mężczyźni w odróżnieniu od kobiet wolą w takich momentach przebywać w samotności. Dlatego ważne jest, by szukać i starać znaleźć się powód, przez który Twój chłopak chce przebywać w pojedynkę.

Równie często zdarza się jednak, że chłopak potrzebuje przerwy w związku, aby się wyszaleć. Na takie decyzje zazwyczaj ma wpływ związanie się w zbyt młodym wieku i nie doświadczenie dorosłego życia w pojedynkę. Po za tym są to chęci doznawania nowych doznań, imprezowanie czy towarzystwo w jakim się znajduje. W takim przypadku często przerwa w związku równoznaczna jest z zakończeniem związku, ponieważ w wielu przypadkach mężczyzna nie chce wracać do stałych uczuć.

e-book


JAK ODZYSKAĆ FACETA

Dowiedz się co należy zrobić, żeby go odzyskać! Zaufaj doświadczeniu i nie popełniaj więcej błędów!

Rating: 5 out of 5.

POBIERZ E-BOOK!

POSTAW NA DOŚWIADCZENIE I SPRAWDZONE METODY!

POLECAMY RÓWNIEŻ ➡ Jak się odkochać?

Czy przerwa w związku jest dobra? 

Przerwa w związku dobrze zrobi, jeśli zależy wam na sobie i nie chcecie tego stracić. Czasami w życiu każdego człowieka jest tak, że napotyka on po drodze mnóstwo problemów i trudnych sytuacji, z którymi trudno sobie poradzić. Krótka przerwa w związku pozwoli na spokojnie przeanalizować całą sytuację, przemyśleć błędy i wysunąć wnioski, które być może będą zakończeniem konfliktu. Tęsknota spowodowana krótką przerwą dobrze wam zrobi, gdyż umocni waszą relację jeszcze bardziej.

Czasem jednak przerwa w związku to chęć nowych doświadczeń, poznawania nowych osób, zasmakowania życia singla – na tego typu przerwy decydują się osoby, które nie zdążyły wyszaleć się za młodzieńczych lat. To zrozumiałe, że osoby te mają wrażenie, iż młodość im umyka i nie wiedzą zbytnio co znaczy zabawa. Bardzo prawdopodobne, że taka osoba, po krótkiej rozłące zatęskni za dawnym życiem. Nie koniecznie też tak musi być i może okazać się, że osoba ta nie wróci do dawnego związku, lub pozna i zakocha się w innej osobie. W takim wypadku trzeba mieć to na uwadze i być ostrożnym by nie wystawiać na próbę uczuć swojego partnera.

Ustalenie granic

Bez względu na powód przerwy w związku, musicie ustalić granice, które określą jak wyglądać będą wasze kontakty oraz ile czasu będzie trwała przerwa. Wszystko powinno być jasno i klarownie wytłumaczone tak, by nie pojawiały się niepewności i niepokój. Średni czas odpowiedni na przemyślenie własnych spraw wynosi 2 tygodnie. Oczywiście wszystko to kwestia indywidualna i należy ten czas zinterpretować samemu. Wszystko zależy od przyczyn, powodów i ogólnej sytuacji w związku. Jeśli któreś z was dopuściło się zdrady, to czas potrzebny na rozłąkę będzie zdecydowanie dłuższy, aniżeli jeśli tylko dochodziło między wami do spięć.

Niech przerwa w Twoim związku będzie krokiem ostatecznym, kiedy nie pomagają rozmowy, prośby oraz inne metody. Nie właściwie zastosowana może przynieść więcej negatywnych skutków ubocznych, niż pozytywnych dlatego korzystajmy z niej w ostateczności.

Przerwa w związku jak się zachowywać

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 91

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

2 komentarze do “Przerwa w związku – czy pomoże naprawić relację?”

  1. Kupiłem Twój poradnik i nie zawiodłem się! Mnóstwo doskonałej wiedzy i przede wszystkim Twoje doświadczenie pokazało mi pewne sytuacje, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Dziękuje Ci i Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  2. Kolejny świetny artykuł w Twoim wykonaniu! Dzięki Tobie zmieniłem się na lepszego faceta i dominuje każdą napotkaną dziewczynę =)! Dzięki.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz