Written by 9:01 am Psychologia 2 komentarze

Przerwa w związku – czy pomoże naprawić relację?

Przerwa w związku
4.8
(92)

Po co stosowana jest przerwa w związku? Czy ma sens stosowanie przerwy w związku? Czy przerwa w związku będzie dobra dla naszej relacji?

W tym artykule przedstawimy fakty na temat związany z przerwą w związku, czyli sytuacją, w które jedno z partnerów, chciałoby zrobić przerwy w trwającym cały czas związku. Zazwyczaj takie sytuacje mają miejsce, kiedy stale dochodzi do spięć, konfliktów i napięć miedzy dwiema osobami.

Przerwa w związku wcale nie musi oznaczać zakończenia relacji. Czasem pozwala uspokoić nerwową sytuację, zażegnać konflikt i spojrzeć na wszystko z chłodnej perspektywy. Czasem przerwa w związku jest podyktowana chęcią rozstania się – kiedy nie mamy odwagi powiedzieć wprost o chęci zakończeniu związku. Wynika to z różnych obaw takich jak: poczucie winy wobec drugiej osoby.

Ile trwa przerwa w związku

Po co przerwa w związku? Taka przerwa jest po to, aby przekonać się jak to jest być samemu bez tej drugiej osoby. Jest to okazja, aby sprawdzić czy życie w pojedynkę bez dotychczasowego partnera jest lepsze czy gorsze. Celem takiej przerwy jest czasowe odseparowanie się od partnera. W wielu wypadkach przerwa w związku okazuje się pozytywnym zjawiskiem, które umacnia dotychczasowe relacje dwóch osób. Warto poddać się przerwie w związku, kiedy obydwoje czujecie, że chcecie być nadal ze sobą, ale coś sprawia, że trudno wam ze sobą wytrzymać. To znak, że wam na sobie zależy i nie warto rezygnować z relacji.

Przerwa w związku – Kiedy warto zastosować?

Do najczęściej spotykanych decyzji o zastosowaniu przerwy w związku należą:

  • Konflikty i kłótnie w związku od dłuższego czasu
  • Rutyna w związku
  • Utrata zaufania u jednej z osób
  • Potrzeba przemyślenia pewnych kwestii, w pojedynkę.

Konflikty i kłótnie pojawiają się w każdym związku, czy tego chcemy czy nie. Często jest tak, że te spore nasilają się z każdym dniem co raz bardziej i nie mają końca, stąd decyzje o przerwie w związku. Relacje interpersonalne dają możliwość wsparcia, przyjaźni ale są często powodem nieporozumień w wielu dziedzinach życia. Dzieję się tak, ponieważ mają ze sobą do czynienia różne osobowości i różne poglądy, które nie zawsze się zgadzają. Kiedy ze związku wyparowuje poczucie zakochania i romantycznych początków, z czasem pojawia się rutyna i szara rzeczywistość, która jest powodem rodzinnych konfliktów.

POLECAMY RÓWNIEŻ ➡ Jak odzyskać dziewczynę?

Powrót po przerwie w związku

Kiedy dziewczyna chce przerwy

Co robić, gdy dziewczyna chce przerwy? Dlaczego dziewczyna chce przerwy w związku? Jak się zachowywać, gdy ona chce przerwy?

Zazwyczaj kobiety decydują się na przerwę w związku w momencie, w którym przychodzą problemy, z którymi nie potrafią sobie one poradzić. Do takich powodów możemy zaliczyć np. zdradę, która jest bardzo bolesnym i traumatycznym przeżyciem. Dziewczyna, która chce przerwy robi to po to, aby dać sobie czasu na przemyślenie danego problemu, analizę i ewentualne przebaczenie swojemu partnerowi. W związku ważne jest, aby o wszelkich problemach mówić sobie nawzajem i nie ukrywać nic, ponieważ nie doprowadzi to do niczego dobrego – w związku potrzebna jest rozmowa. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Powinieneś się zgodzić i dać ostudzić jej emocje. Gdy negatywne myśli opadną a żal i rozgoryczenie pójdzie w niepamięć, łatwiej będzie wam ze sobą rozmawiać i dojść do porozumienia. Taki czas należy wykorzystać przede wszystkim na przemyślenia oraz zaplanować zmiany w swoim życiu, które przyczynią się do polepszenia jakości waszego związku.

Bywa tak, że dziewczyny decydują się na przerwę w związku, w momencie nawiązania relacji z inną osobą, ale nie jest ona całkowicie zdecydowana, czy Cię z tego powodu zostawić. Taka przerwa w związku zastosowana jest asekuracyjnie – po to, aby w razie, gdy jej nie wyjdzie z nowym partnerem, mieć do kogo wrócić. Jest to niemoralne i nieprzyzwoite, nie powinieneś godzić się na taką propozycję i być tym 'zapasowym’. W tym momencie, lepiej byłoby powiedzieć jej, żeby odeszła tam, gdzie podpowiada jej serce, a Ty nie będziesz na nią czekał, gdyż nie chcesz pocieszeniem.

Jeśli masz obawy przed tym, czy przerwa w związku nie jest pretekstem do rozstania się, zachęcam Cię do pobrania mojego e-booka „Jak odzyskać dziewczynę”, – w którym dowiesz się więcej na temat swojego związku oraz odnajdziesz strategię, dzięki którym ona nie odejdzie.

Kiedy chłopak chce przerwy

Dlaczego Twój chłopak chce przerwy? Zazwyczaj problemem, przez który chłopak chce przerwy w związku są ciągłe kłótnie, pretensje i napięcia emocjonalne. Mężczyzna nie wytrzymuje presji, ciągłych problemów i potrzebuje chwili wytchnienia i spokoju, stąd decyzje o przerwie w związku. Czasem bywa tak, że powodem, przez który chłopak chce przerwy jest traumatyczne przeżycie np. śmierć bliskiej osoby. Mężczyźni w odróżnieniu od kobiet wolą w takich momentach przebywać w samotności. Dlatego ważne jest, by szukać i starać znaleźć się powód, przez który Twój chłopak chce przebywać w pojedynkę.

Równie często zdarza się jednak, że chłopak potrzebuje przerwy w związku, aby się wyszaleć. Na takie decyzje zazwyczaj ma wpływ związanie się w zbyt młodym wieku i nie doświadczenie dorosłego życia w pojedynkę. Po za tym są to chęci doznawania nowych doznań, imprezowanie czy towarzystwo w jakim się znajduje. W takim przypadku często przerwa w związku równoznaczna jest z zakończeniem związku, ponieważ w wielu przypadkach mężczyzna nie chce wracać do stałych uczuć.

POLECAMY RÓWNIEŻ ➡ Jak się odkochać?

Czy przerwa w związku jest dobra? 

Przerwa w związku dobrze zrobi, jeśli zależy wam na sobie i nie chcecie tego stracić. Czasami w życiu każdego człowieka jest tak, że napotyka on po drodze mnóstwo problemów i trudnych sytuacji, z którymi trudno sobie poradzić. Krótka przerwa w związku pozwoli na spokojnie przeanalizować całą sytuację, przemyśleć błędy i wysunąć wnioski, które być może będą zakończeniem konfliktu. Tęsknota spowodowana krótką przerwą dobrze wam zrobi, gdyż umocni waszą relację jeszcze bardziej.

Czasem jednak przerwa w związku to chęć nowych doświadczeń, poznawania nowych osób, zasmakowania życia singla – na tego typu przerwy decydują się osoby, które nie zdążyły wyszaleć się za młodzieńczych lat. To zrozumiałe, że osoby te mają wrażenie, iż młodość im umyka i nie wiedzą zbytnio co znaczy zabawa. Bardzo prawdopodobne, że taka osoba, po krótkiej rozłące zatęskni za dawnym życiem. Nie koniecznie też tak musi być i może okazać się, że osoba ta nie wróci do dawnego związku, lub pozna i zakocha się w innej osobie. W takim wypadku trzeba mieć to na uwadze i być ostrożnym by nie wystawiać na próbę uczuć swojego partnera.

Ustalenie granic

Bez względu na powód przerwy w związku, musicie ustalić granice, które określą jak wyglądać będą wasze kontakty oraz ile czasu będzie trwała przerwa. Wszystko powinno być jasno i klarownie wytłumaczone tak, by nie pojawiały się niepewności i niepokój. Średni czas odpowiedni na przemyślenie własnych spraw wynosi 2 tygodnie. Oczywiście wszystko to kwestia indywidualna i należy ten czas zinterpretować samemu. Wszystko zależy od przyczyn, powodów i ogólnej sytuacji w związku. Jeśli któreś z was dopuściło się zdrady, to czas potrzebny na rozłąkę będzie zdecydowanie dłuższy, aniżeli jeśli tylko dochodziło między wami do spięć.

Niech przerwa w Twoim związku będzie krokiem ostatecznym, kiedy nie pomagają rozmowy, prośby oraz inne metody. Nie właściwie zastosowana może przynieść więcej negatywnych skutków ubocznych, niż pozytywnych dlatego korzystajmy z niej w ostateczności.

Przerwa w związku jak się zachowywać

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.8 / 5. Liczba głosów: 92

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Last modified: 8 grudnia, 2023
Close Search Window
Close