Friendzone

Pojęcie „Friendzone” co raz częściej pojawia się w Internecie oraz wszelkich różnych mediach. Termin ten, w tłumaczeniu na język polski oznacza nic innego jak „strefę przyjaźni”. Inaczej jest to relacja, między dwojgiem ludzi, w którym jedna osoba darzy nieodwzajemnioną miłością tę drugą osobę. Najczęściej wpadnięcie w taką relację jest niepożądane oraz nieprzyjemne dla większości ludzi. Często trwa po kilkanaście lat a swoje początki ma już w czasach szkoły podstawowej. Dla osoby uwikłanej we friendzone to sytuacja krzywdząca i druzgocąca, często też obniżająca samoocenę.

Friendzone

Czym jest friendzone?

Friendzone to najczęściej relacja między dwiema osobami, w której jedna z nich oczekuje czegoś więcej, natomiast ta druga nie widzi w nim nic więcej prócz dobrego przyjaciela lub przyjaciółki. Według badań przeprowadzonych na grupach kilkuset osób, potwierdza się fakt, iż najczęściej w tę pułapkę wpadają mężczyźni. Dzieję się tak, ponieważ mężczyźni zakochują się znacznie szybciej od kobiet. Kiedy chłopak dąży do zbudowania stałego i stabilnego związku, dziewczyna chce traktować go wyłącznie jako przyjaciela i nie zamierza zmieniać tego stanu. Warto dodać, że człowiek będący w takim układzie nie jest szczęśliwy i dąży za wszelką cenę, by ze zwykłej przyjaźni związek przerodził się w coś więcej. W tym wszystkim nie pomaga zapewne fakt, iż druga osoba nie dostrzega pragnień i oczekiwań dalej tkwiąc i pielęgnując przyjaźń.

Po czym poznać, że jest się w friendzone?

W tę pułapkę może wpaść zarówno kobieta jak i mężczyzna, dlatego warto wiedzieć jakimi cechami charakteru możemy rozpoznać czy znajdujesz się w friendzone.

Kobiety, które wpadają w pułapkę to najczęściej osoby, które są bardzo ciepłe, łagodne, miłe, dobre, a także przytulne oraz przyjacielskie. Najczęściej druga osoba wykorzystuje jej dobroć i ciepło nie zauważając, że darzy ona ją czymś więcej niż zwykłym uczuciem. Taka kobieta skłania się ku temu, by jej przyjaciel zobaczył jak bardzo jest w nim zakochana i liczy na to, że ze zwykłej przyjaźni przerodzi się to w związek miłosny. Trwanie w przyjaźni z czasem ją wykańcza, gdyż czuje się niespełniona i nieszczęśliwa.

Mężczyźni, którzy uwikłani są w układzie friendzone to najczęściej osoba o wspaniałym charakterze, który charakteryzuje się byciem lojalnym, oddanym, sprawiedliwym i oddanym, gotowym stanąć w obronie swojej przyjaciółki. Taka osoba, chętnie chodzi razem do restauracji, wysłuchuje wszelkich problemów i próbuje pomóc w razie kłopotliwych sytuacji. Taki chłopak po pewnym czasie czuje się zagubiony, niedoceniony i może mieć problemy w nawiązywaniu nowych relacji i zbudowaniu satysfakcjonującego związku z kobietą.


Jak wyjść z friendzone?

Z pewnością przyjaźnisz się z chłopakiem lub dziewczyną od dłuższego czasu, a może nawet odkąd pamiętasz, ale zaczynasz dostrzegać, że ta „zwykła” relacja przeradza się w znacznie poważniejsze uczucie. To może być pułapka friendzone, z której ciężko wydostać się bez smutnych rozgoryczeń.

Taki związek tkwiący w friendzone to błędne koło, ponieważ osoba, która się zakochała, wstydzi się przyznać do swoich uczuć. Tkwienie w tym jest ogromnym błędem, ponieważ w ten sposób decydujemy się na nasze cierpienie, w szczególności, gdy ta osoba zaczyna zwierzać się z miłosnej relacji z kimś innym. Takie wyznania miłosne mogą wywołać ogromny ból, ponieważ osoba, która nam się zwierza nie jest świadoma, że ją kochamy.

Pewnie zastanawiasz się czy jesteś w stanie wyjść z friendzone? Jasne, że tak! Oczywiście wymaga to włożenia odrobiny wysiłku i pracy jak w każdym problemie. Jak dużo takiej pracy trzeba włożyć to pojęcie względne, ponieważ wszystko uzależnione jest od powodów, przez które wpadłeś w pułapkę przyjaciela.

A więc co należy zrobić, aby wyjść z układu zwanym friendzone? Potrzebny jest plan, który pomoże Ci zażegnać się z byciem tylko zwykłym „friendem”. Bo przecież chcemy być kimś ważniejszym i cenniejszym niż tylko przyglądać się wszystkiemu jako niedowartościowany przyjaciel.

1.Dlaczego wpadłeś we friendzone?

Zanim zaczniesz podejmować jakiekolwiek kroki, powinieneś zastanowić się nad powodem, przez który wpadłeś do strefy friendzone. Jest to bardzo ważne, aby w późniejszym etapie zrozumieć jakich błędów unikać i co poprawić w swoim zachowaniu by unikać tej pułapki. Zapoznaj się z najczęściej popełnianymi błędami przez facetów w różnym wieku, poprzez które wpadają we friendzone.

W ten sposób zrozumiesz co do tej pory robiłeś źle i jak to naprawić. Będzie to wymagało odrobiny pracy i wysiłku ale z pewnością chciałbyś uwolnić się z niekorzystnego dla siebie układu. Friendzone, to pułapka, z której da się wyjść ale wszystko tak na prawdę zależy od nas samych. Dlatego przejdź do dalszej części artykułu i dowiedz się co zrobić by wyjść z friendzone.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jak poderwać dziewczynę – Sprawdzone metody

2. Konieczne ograniczenie kontaktu

Wcale nie chodzi o całkowite zerwanie dotychczasowego kontaktu, po prostu musisz zacząć zachowywać się jak prawdziwy mężczyzna. Nie możesz być na każde zawołanie swojej przyjaciółki, dla której stałeś się po prostu łatwy. Ogranicz kontakty do takiego stopnia, w którym to ona zauważy, że stałeś się dla niej lekko niedostępny.

Zajmij się swoimi sprawami, ulubionym hobby, znajomymi czy wyjściem na piwo, zamiast słuchać zwierzeń swojej przyjaciółki, która traktuje Cię jak starszego brata. Równie dobrze w tym czasie możesz poczytać całego mojego bloga, na którym znajdziesz inne przydatne poradniki. Kobiety trzeba zrozumieć, a ja postaram ci w tym pomóc. A więc daj czas i przestrzeń swojej przyjaciółce, który będzie potrzebny do wyjścia z friendzone.

Co to friendzone?

3. Weź się za siebie

W tym etapie konieczne będzie zbudowanie nowego wizerunku naszej osoby, którą później będziemy mogli zaprezentować przyjaciółce. Przestań traktować swoją przyjaciółkę jak bóstwo, z którym należy obchodzić się nadmiar delikatnie. Pokaż jej, że potrafisz być męski, tajemniczy i spontaniczny.

Zrób coś w swoim życiu, by nie wyglądało na nudne i nieatrakcyjne. Umów się do fryzjera i postaw na nowy image albo pójdź na siłownię by zmienić swoją sylwetkę. Równie dobrze możesz zrobić coś ekstremalnego np. skocz ze spadochronu. Tylko w ten sposób twoja przyjaciółka zacznie postrzegać cię jako ciepłą kluchę, która służy jej do wygadywania się z codziennych problemów. Kierując się takimi etapami będziesz mieć okazję wyrwać się z układu zwanym friendzone.

4. Zacznij z nią flirtować

Pora opracować metodę, dzięki której twoja przyjaciółka zobaczy, że zmieniłeś się na kogoś, z kim chciałaby stworzyć związek! Tak, właśnie teraz jest pora na ukazanie swojej metamorfozy z miękkiej kluchy na prawdziwego twardziela, godnego każdej kobiety. Zacznij z nią flirtować zamiast wysłuchiwać problemów jak dawniej. Podrocz się z nią, zażartuj i stanowczo się uśmiechnij, dając znaki o tym, że podoba ci się.

Koniecznym będzie wprowadzenie dotyku do waszej dotychczasowej relacji, tak by ona nie zorientowała się. Chodzi o delikatne dotknięcia za twarz, rękę czy po prostu przytulenie jak dziewczyny. W ten sposób pokażesz jej, że jesteś facetem godnym zaangażowania i prawdziwego związku.

5. Pora na pocałunek

Może być to dziwne ale kobieta, z którą nie nawiążesz dotyku czy pocałunku nie zorientuje się o naszym zamiarze i pomyśli, że chcemy być dla niej przyjacielem. Koniecznie korzystając z odpowiedniego momentu pocałuj ją w polik, usta lub za rękę. Zainicjujesz w ten sposób mocny sygnał świadczący o naszych intencjach.

Zapraszaj ją na randki do restauracji, kina czy pubu, będąc przy tym spontanicznym i stanowczym. W ten sposób zbudujesz napięcie, które pomoże ci zbliżyć się do niej. Budując taką atmosferę zbudzisz jeszcze mocniejsze zainteresowanie swoją osobą.

6. Regularne spotkania

Teraz, kiedy daliśmy jej do zrozumienia o naszych intencjach, nie możesz wszystkiego zaprzepaścić. Zacznij się z nią spotykać regularnie, ale już nie jako przyjaciel. Bądź dla niej otwarty tak jak wcześniej ale z nutą goryczy i seksu, by ona otworzyła się jeszcze bardziej.

Działając tak pozwolisz jej postrzegać ciebie jako kandydata na mężczyznę a nie przyjaciela. Praw jej komplementy, zwracaj uwagę na szczegóły w wyglądzie i pielęgnuj to uczucie, które zaczyna iskrzyć.

Przechodząc przez te wszystkie etapy, wyznawaj powoli co czujesz do swej wybranki lub po prostu zacznij temat bycia razem. Ale możesz zrobić to tylko wtedy, kiedy będziesz pewny uczuć swojej kobiety.

Właśnie w twoim zadaniu jest, by wyczuć odpowiedni moment, który zadecyduje o losie całego związku. Jeżeli napotkasz opór, daj sobie czas i pozwól wszystkiemu ochłonąć, bo być może popełniałeś dużo błędów, które teraz trzeba naprawić.

7. Nie wyznawaj uczuć zbyt wcześnie

Prawda jest taka, że nie możesz wyznawać uczuć miłosnych zbyt wcześnie, ponieważ odtrąci to twoją przyszłą partnerkę. Aby móc powiedzieć co czujesz, powinieneś być pewien, że druga osoba również zaczyna coś do ciebie czuć.

Będziesz mógł to stwierdzić po regularnych spotkaniach, które potrwają przynajmniej kilka tygodni. Ponad to dobrze, żebyście czuli się przyzwoicie w swoim towarzystwie i miło. Jeżeli spędzacie czas jak typowa para w związku, to będzie właściwy czas, w którym będziesz mógł powiedzieć co czujesz do drugiej osoby.

Do całej relacji musisz podchodzić na chłodno, bez ciśnienia oraz z całkowitym luzem.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jak i gdzie znaleźć dziewczynę?

Zakończenie Friendzone

Zakończenie Friendzone

Jeżeli przejdziesz przez wszystkie punkty, z pewnością z łatwością wyjdziesz z nieprzyjemnego friendzone.

Wszystko to wymaga odrobinę wysiłku i włożenia pracy ale zawsze jest jakieś wyjście z każdej opresji i należy o tym pamiętać.
Każda z relacji potrzebuje czasu, który pomoże jej nabrać na silę, dlatego działaj powoli ale ze skutecznym planem.

Podsumowując, żeby wyjść z tej relacji musisz przestać być emocjonalną ciotą i przestać użalać się nad sobą. Koniecznie musisz podnieść swoją atrakcyjność, ponieważ kobiety to uwielbiają, kiedy facet dba o siebie! Zatem udaj się do stylistki, fryzjera czy na siłownię, na której staniesz się jeszcze bardziej męski. Zacznij cenić swą troskę, uwagę oraz zaangażowanie a nie rozdawaj jej na prawo i lewo.

4.9/5 - (70 votes)

1 komentarz do wpisu “Friendzone”

  1. Jak zwykle super wpis, sam przez wiele lat byłem w takiej relacji.. Ale udało mi się wyjść z tego bez szwanku! Oczywiście z Twoją pomocą, dziękuje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz